نسخه آزمایشی

 

تداوم رشد شاخص بورس در معاملات امروز

ادمین ۰۹ مهر ۱۳۹۸ بورس 01
اشتراک گذاری :

اقتصاد و بازار

شاخص کل در بازار بورس یک هزار و ۳۹۸ واحد افزایش داشت که در نهایت این شاخص به رقم ۳۲۶ هزار و ۱۰۴ واحد رسید.

براساس معاملات امروز بیش از هشت میلیارد و ۸۱۹ میلیون سهم، حق تقدم و اوراق بهادار به ارزش ۳۳ هزار و ۶۴۰ میلیارد ریال در ۶۹۶ هزار نوبت داد و ستد شد.

همچنین شاخص کل (هم وزن) با ۶۴۱ واحد افزایش به ۹۶ هزار و ۸۳۸ واحد و شاخص قیمت (هم وزن) با ۴۲۹ واحد رشد به ۶۴ هزار و ۸۲۳ واحد رسیدند.

شاخص آزاد شناور نیز یک هزار و ۱۳۱ واحد افزایش به رقم ۳۷۷ هزار و ۷۹۱ واحد رسید، شاخص بازار اول ۳۹۲ واحد و شاخص بازار دوم پنج هزار و ۶۴۱ واحد افزایش داشتند.

علاوه بر این در بین تمامی نمادها، مخابرات ایران (اخابر) با ۳۲۵، س. نفت و گاز پتروشیمی تامین (تاپیکو) با ۲۴۰ واحد، شرکت ارتباطات سیار ایران (همراه) با ۲۱۸ واحد و پتروشیمی پارس (پارس) با ۱۵۰ واحد بیشترین تأثیر مثبت را بر شاخص کل داشتند.

در مقابل ملی صنایع مس ایران (فملی) با ۳۴۵ واحد، فولاد مبارکه اصفهان (فولاد) با ۳۰۲ واحد و گروه مدیریت سرمایه گذاری امید (وامید) با ۱۶۱ واحد از جمله گروه‌هایی بودند که افت شاخص بورس را رقم زدند.

برپایه این گزارش، در بین نمادهای امروز نماد بانک تجارت، بانک صادرات ایران،  بانک اقتصاد نوین، آهنگری تراکتورسازی، سایپا، بانک پاسارگاد و بانک پارسیان در گروه نمادهای پربیننده قرار داشتند.

گروه خودرو در معاملات امروز صدرنشین برترین گروه‌های صنعت شد و در این گروه یک میلیارد و ۱۷۰ میلیون برگه سهم به ارزش سه هزار و ۴۴۴ میلیارد ریال داد و ستد شد.

پست های مرتبط

نظرات