نسخه آزمایشی

 

هلدینگ های استانی برای هدایت سرمایه های سرگردان به سمت تولید تشکیل می شود

ادمین ۲۳ تیر ۱۳۹۸ اخبار ویژه 01

اقتصاد و بازار

معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: بسترسازی و حمایت از راه انداری هلدینگ های استانی با هدف جذب سرمایه های مردمی را دستکم در سه استان دنبال می کنیم.

به گزارش روز یکشنبه وزارت صنعت، معدن و تجارت، «سعید زرندی» افزود: هدف این طرح، هدایت و جذب سرمایه‌های سرگردان به سوی بخش صنعت و تولید کشور است و این کار را با همکاری سازمان بورس پیگیری و دنبال می کنیم.

وی گفت: اقتصاد ایران دچار پارادوکس نقدینگی شده است و در حالی که نقدینگی بسیار بالایی در کشور وجود دارد و باعث مشکلات زیادی در اقتصاد شده، بخش تولید از کمبود شدید نقدینگی رنج می برد، بر این اساس باید به هدایت نقدینگی به سمت تولید بپردازیم.

معاون طرح و برنامه وزارت صنعت با بیان اینکه باید سرمایه گذاری در بخش تولید را جذاب کنیم، ادامه داد: نباید بخش مولد مالیات را پرداخت کند و بخش غیرمولد با سودهای سرشار، از پرداخت مالیات در امان باشد.

وی در عین حال خاطرنشان کرد: مالیات برعایدی سرمایه برای اقتصاد کشور لازم و ضروری است و امیدواریم هرچه زودتر اجرایی شود.

زرندی توضیح داد: در یزد جلسات و مذاکراتی را با سرمایه گذاران بخش خصوصی برای تشکیل هلدینگ استانی برگزار کردیم تا بتوانیم این موضوع را به عنوان نخستین استان در کشور اجرا کنیم و پس از آن در سایر استان‌ها اجرایی خواهد شد.

وی اظهار داشت: در گام نخست، با حدود ۳۰ سرمایه‌گذار استان یزد مذاکره اولیه انجام شد که بتوانیم نزدیک به هزار میلیارد تومان برای این موضوع برنامه‌ریزی کنیم.

معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت تاکید کرد: در این زمینه عزم همگانی نیاز است. مجموعه استان ها هم باید فعال شوند و ظرفیت‌های مردمی برای فعالیت و مشارکت فراهم شود، زیرا بسیاری از مردم به منطقه خود تعصب دارند و حاضر به سرمایه گذاری و ایجاد اشتغال در استان خود هستند.

وی افزود: در این موضوع، استاندار، نمایندگان مجلس و رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان ها باید تلاش و مشارکت فعالی داشته باشند.

پست های مرتبط

نظرات