نسخه آزمایشی

 

مدیران تامین اجتماعی و صندوق بازنشستگی مکلف به شفاف سازی حقوق شدند

ادمین ۱۵ تیر ۱۳۹۸ اسلایدشو 01

اقتصاد و بازار

وزیر تعاون‌، کار و رفاه اجتماعی گفت: مدیران سازمان تامین اجتماعی و صندوق بازنشستگی مکلف به گزارش حقوق خود هستند.

«محمد شریعتمداری» در حاشیه نشست هم اندیشی توسعه بخش تعاون در جمع خبرنگاران درباره اعلام حقوق و دستمزد کارکنان دستگاه‌ها گفت: قانونگذار در برنامه ششم توسعه تکلیف قانونی کرده که همه دستگاه های اجرایی حتی قوای مختلف باید حقوق و دستمزد خود را در شبکه‌های واحدی که ایجاد می‌شود اعلام کنند و سازمان اداری و استخدامی هم در این زمینه اقدام کرد و سامانه‌ای را راه‌اندازی کرد.

وی افزود: یکی از مناقشاتی که مطرح بود این بود که سازمان تامین اجتماعی جزو نهادهای دولتی نیست و نباید اطلاعات خود را در این سامانه بارگذاری کند اما من ابلاغ کردم که این سازمان و صندوق بازنشستگی موظف به اجرای این کار هستند حتی اگر دولتی نباشند.

وزیر کار اضافه کرد: این اقدام گام اول برای ایجاد شفافیت است اما اینکه سامانه چه زمانی در اختیار عموم قرار می‌گیرد تا همه مطلع شوند تصمیماتی است که قوا باید اتخاذ کنند.

وی تاکید کرد: معتقدم بارگذاری حقوق در این سامانه یک عملیات مناسب در شفاف سازی و زمینه اولیه ایجاد حساسیت در شرکای اجتماعی است و قدم بعدی ایجاد انگیزه در مشارکت حتی در سرمایه گذاری است چرا که امروزه زمینه توسعه در دنیا را مشارکت در سرمایه‌گذاری می شناسند.

پست های مرتبط

نظرات