نسخه آزمایشی

 

ارز مورد نیاز صنعت نوشت افزار تامین می شود

ادمین ۱۵ تیر ۱۳۹۸ اخبار 01

اقتصاد و بازار

معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت از برگزاری جلسه ای با مسئولان بانک مرکزی برای تامین ارز واردات مواد اولیه مورد نیاز صنعت نوشت افزار و تجهیزات مهندسی خبر داد.

«فرشاد مقیمی» افزود: با توجه به مشکلاتی که صنعت نوشت افزار و تجهیزات مهندسی مواجه است، این موضوع به عنوان فوری ترین اقدام برای رفع مشکلاتشان در دستور کار است.

وی گفت: تعرفه هایی در کمیسیون ماده یک آیین نامه اجرایی قانون مقررات صادرات و واردات وجود دارد که می توان با استفاده از آن امکان تولید داخل مغذی مداد و لوله خودکار را فراهم کرد.

معاون وزیر صنعت ادامه داد: طی چند روز آینده اصلاح و نهایی کردن این تعرفه ها در دستور کار قرار خواهد گرفت تا به تقویت بنیه تولید و جلوگیری از خروج ارز از کشور کمک شود.

وی به برگزاری ششمین نمایشگاه بین المللی نوشت افزار و تجهیزات مهندسی ایران اشاره کرد و گفت: در بحث تامین کاغذ نیز به زودی با جمع بندی موارد با حضور نمایندگان اتحادیه و انجمن نوشت افزار، ارز مورد نیاز واردات آن فراهم می شود و افراد فعال در این عرصه با نظارت اتحادیه و انجمن مربوطه به واردات و سپس توزیع کاغذ اقدام می کنند تا در زمان اوج مصرف کاغذ (مرداد و شهریورماه) با کسری مواجه نشویم.

مقیمی در ادامه مشکلات زیست محیطی را از جمله دیگر چالش های فراروی فعالان این صنعت برشمرد که معاونت امور صنایع وزارتخانه برای رفع و رجوع مشکلاتشان به ویژه واحدهایی که توسعه فعالیت هایشان را در برنامه دارند، پیگیری خواهد کرد.

تامین ارز مورد نیاز واردکنندگان

وی در خصوص گلایه برخی واردکنندگان در تخصیص نیافتن ارزهای مورد نیازشان، خاطرنشان کرد: در کشور ارزی مانند یوان چین فراوان است، اما در تامین دلار، یورو و درهم محدودیت هایی وجود دارد.

معاون وزیر صنعت ادامه داد: بانک مرکزی در تلاش است تا به تامین ارزهای مورد نیاز واردکنندگان مطابق کشورهای مبدا واردات اقدام کند، اما با وجود محدودیت های یاد شده در برخی موارد سایر ارزها از جمله لیر و یوان در اختیارشان قرار می دهد؛ در عین حال هزینه های تبدیل ارز در قیمت تمام شده آنان لحاظ خواهد شد.

پست های مرتبط

نظرات