نسخه آزمایشی

 

دولت از توسعه کیفی برندهای پوشاک داخلی حمایت می کند

ادمین ۲۱ خرداد ۱۳۹۸ اخبار ویژه 01

اقتصاد و بازار

معاون صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت با تاکید بر ممنوعیت واردات کالای نهایی پوشاک و اعمال تدابیر ویژه برای توسعه صنعت نساجی کشور گفت: سیاست این وزارتخانه حمایت از تولید داخل است. محدودیت‌های ارزی فقط برای ورود کالاهای غیر ضرور و محصولات دارای مشابه داخلی با کیفیت است و از توسعه کیفی برندهای داخلی و ارتقا کیفی طراحی و مد حمایت می شود.

به گزارش روابط عمومی وزارت صنعت، معدن و تجارت، مشکلات و چالش‌های واردات پوشاک با حضور معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن وتجارت و نمایندگانی از تشکل‌های واردکننده محصولات نساجی و انجمن تخصصی صنعت پوشاک بررسی شد.

فرشاد مقیمی، معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت با اشاره به لزوم ابلاغ سند توسعه صنعت نساجی و پوشاک خاطر نشان‌کرد: با اجرای این سند، استراتژی مشخصی برای صنعت نساجی و پوشاک حاکم و راهبرد اصلی کشور در این صنعت مشخص خواهد شد.

وی با تاکید بر ممنوعیت واردات کالای نهایی پوشاک و اعمال تدابیر ویژه برای توسعه صنعت نساجی در کشور افزود: در صنعت هر کشوری واردات، صادرات و تولید صنعتی نقش مهمی دارد و ممنوعیت واردات پوشاک به منزله رد این سیاست تجاری نیست.

مقیمی سیاست وزارت صنعت، معدن و تجارت را حمایت از محصولات ایرانی، ایجاد بستر برای توسعه کیفی برندهای داخلی و ارتقا کیفی طراحی و مد در کشور عنوان کرد و گفت: اختلاف سلیقه‌کاری بین تولیدکنندگان و واردکنندگان ناشی از برداشت‌های متفاوت از صنعت و فضای کسب و کار است که باید با برگزاری نشست‌های مشترک، نظرات دو طیف تولید و توزیع را به هم نزدیک کنیم تا تفکرات منطقی حاکم شود.

معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت ابلاغ طرح توسعه صنعت نساجی و پوشاک را در به هم رسانی و توافق بین تولید و توزیع مؤثر برشمرد و گفت: اتحادیه واردکنندگان هم می‌تواند نظرات پیشنهادی خود را در خصوص این سند اعلام کند تا به زودی این سند برای اجرا ابلاغ شود.

وی با اشاره به شرایط فعلی کشور و ضرورت مدیریت ارزی تصریح کرد: ورود مواد اولیه تولید از برنامه‌های اصلی وزارتخانه بوده و تنها محدودیت‌های ارزی برای ورود کالاهای غیر ضرور و محصولات دارای مشابه داخلی با کیفیت و تولید مناسب ایجاد شده است.

مقیمی خاطر نشان کرد: تسریع در واردات مواد اولیه با همکاری بانک مرکزی و گمرک با جدیت پیگیری شده و محدودیت‌ها صرفاً برای برخی کالاهای نهایی است.

معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت در خصوص مشکلات مطروحه به دستورالعمل واردات پوشاک و موضوعاتی نظیر حضور برندهای خارجی در کشور توضیح داد: اصلاح دستور العمل مطابق نظر تشکل‌ها در دستور کار بوده و اتحادیه وارد کنندگان پوشاک نیز می‌توانند نظرات اصلاحی خود را اعلام کنند تا پس از بررسی کارشناسی اصلاحات لازم صورت گیرد.

ر این نشست نمایندگانی از اتحادیه واردکنندگان پوشاک با طرح موضوعاتی نظیر بازنگری در ممنوعیت واردات این محصول، اصلاح دستورالعمل واردات پوشاک و ایجاد بستر برای حضور برندهای خارجی در کنار برندهای ایرانی، خواستار تمهیداتی برای اصلاح تعرفه و بازنگری در ممنوعیت واردات پوشاک با برندهای خارجی شدند.

پست های مرتبط

نظرات