نسخه آزمایشی

 

شروع طوفانی مردم در حراج سکه

ادمین 1 ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ اخبار 01
اشتراک گذاری :

دومین روز از حراج سکه در سال 97 درحالی با تاخیر 30 دقیقه ای آغاز شد که مردم چند ساعت قبل از آغاز حراج به بانک کارگشایی در خیابان مولوی رفته بودند.

همین امر موجب شد تا با گشایش درب های سالن حراج، در همان ابتدا سالن با جمعیت مردم پُر شود و عده ای هم ایستاده نظاره گر باشند.

مردمی که به سالن حراج آمده اند از هدف شان برای تقویت پول‌شان می گویند و تاکید دارند که نمی خواهند ارزش پولشان کم شود به همین خاطر آمده اند سکه بخرند!

دلیل اصلی تاخیر در برگزاری حراج امروز سکه در بانک کارگشایی عدم اعلام نرخ پایه از سوی بانک مرکزی بود. ظاهرا بانک برای قیمت گذاری منتظر اتفاقات رخ داده در بازار آزاد ارز و سکه بوده است.

چراکه در بازار آزاد امروز قیمت دلار از 5800 تومان عبور کرد و سکه نیز به مرز یک میلیون و 900 هزار تومان رسیده است.

 بانک مرکزی نرخ فروش سکه تمام بهار آزادی را در حراج امروز با احتساب 9 درصد مالیات برارزش افزوده یک میلیون و 542 هزار تومان و نیم سکه 771 هزار تومان تعیین کرده است.

 اتفاق عجیبی که در لحظه آغاز حراج رخ داد این بود که برخی از حاضرین سعی داشتند سکه تمام را با قیمت یک میلیون و 950 هزار تومان خریداری کنند که مسئول حراج به آنها تذکر داد که می دانید چند دارید می خرید؟

حراج سکه در هفته جاری، هر روز برقرار است و ادامه آن در هفته آینده بنا به تصمیم بانک مرکزی اطلاع رسانی خواهد شد. در نخستین روز حراج سکه در بانک کارگشایی، 15 هزار قطعه سکه نیم و تمام بهار آزادی به فروش رفت.

حراج سکه در بانک کارگشایی که از روز گذشته با بسته‌های 50 و 100 قطعه‌ای آغاز شد، امروز با اضافه شدن بسته‌های 200 قطعه‌ای ادامه می‌یابد.

مبلغ سکه های خریداری شده در حراج فقط از طریق کارت های عضو شتاب قابل تسویه است، بنابراین شرکت کنندگان در حراج نمی توانند وجه نقد یا چک بانکی به برگزارکنندگان حراج بپردازند.

حراج سکه از ساعت 15 تا 17 در شعبه مرکزی بانک کارگشایی به نشانی تهران، خیابان مولوی، میدان محمدیه، پلاک 587 برگزار می شود. شرکت کنندگان در حراج الزاما باید کارت ملی همراه خود داشته باشند.

 

پست های مرتبط

نظرات